Recently added item(s)
Polar Under Counter Ice Machine 20kg Output
£600.66 excl. VAT
Auto fill. 4kg Storage
100 in stock
Product Description
Compact mains fill stainless steel ice maker for creating ice cubes at high output.,High quality energy-saving insulation,Approximate ice dimensions: 40(H) x 28(W) mm,.,.,.,.,.
Product Specification
| Capacity | 4kg |
|---|---|
| CompDimensions | 590(H) x 380(W) x 477(D)mm |
| CompMaterial | Stainless Steel |
| CompOutput | 20kg/24hr |
| CompPower | 220-240V. 200W. 0.9A single phase. |
| CompRefrigerant | R600a |
| CompVoltage | 230V |
| CompWarranty | 1 Year Parts & Labour |
| Weight | 28kg |

