Recently added item(s)
Polar U-Series Six Drawer Chef Base Fridge
£2,269.15 excl. VAT
155W. Capacity: 6×1/1GN. R600a
21 in stock
Product Description
Product Specification
| Capacity | 1/1GN |
|---|---|
| CompDimensions | 650(H) x 1795(W) x 700(D)mm |
| CompMaterial | Stainless Steel |
| CompPower | 155 |
| CompRefrigerant | R600a / 95g |
| CompTempRange | -2°C to 8°C |
| CompVoltage | 230V |
| CompWarranty | 2 Years Parts & Labour |
| Weight | 136kg |

